...

6 views

Zogu i nates
Tani fshihem nen hijen e erresires qe perqafon vetmin time , e ky dimer i pa meshirshem e ngriu dhe ket zemren time .

Me te dashuroj nuk di por as te me doj njeri nuk dua se dashuria eshte nje vakt i nxeht qe te djeg kur me i urituri i jetes je , e kur ftohet shija ka ik nuk eshte me e njejta sic ka qene .

Edhe uji frymen ma ze , me zor kalon ne fytin tim me le pershtypjen se po mbytem pak nga pak ne te ne nje drejtim pa krye e mbarim .

Kercen zogu i nates ne syrin e engjellit plot kenaqesi edhe pse ne krahet e tij me pendet e tij nuk rrin , ne syt e zogut te Nate's syt e engjellit duket te jen te mbushur me kenaqesi , por syt e engjellit jan te mbushur me lot keqardhje per pendet e humbura te zogut te nates .
© All Rights Reserved